Veikalā izvēlēties ne tikai gatavu, bet arī sulīgu un saldu greipfrūtu nav viegls uzdevums. Taču ir vienkārši triki, kas palīdzēs izvēlēties labākos svaigos augļus.
Luna Regina, HealthyRecipes101.com dibinātāja, stāsta, kā izvēlēties vislabāko greipfrūtu. Pēc viņas teiktā, gandrīz visiem augļu veidiem ir skaidras pazīmes, kad tos vislabāk ēst, un greipfrūti nav izņēmums.
Kā izvēlēties saldu un gatavu greipfrūtu
Ja nezināt, ar ko sākt, sāciet ar pamatinformāciju: izskatu, svaru un cietību. Parasti nogatavojušos greipfrūtu āda ir gaiša un gluda. Krāsas intensitāte ir arī labs gatavības rādītājs — jo dziļāka krāsa, jo saldāka garša. Ja ir kāds zaļums, jūs joprojām varat iegādāties augļus. Bet atstājiet to dienu vai divas, līdz tas ir pilnībā nogatavojies.
Luna Regina arī iesaka pievērst uzmanību augļa svaram. Tie, kas ir vieglāki nekā izskatās, iekšpusē var būt diezgan sausi. Viegli saspiežot, greipfrūts nedrīkst būt pārāk ciets, bet ne pārāk mīksts.
No kā jāizvairās, pērkot greipfrūtus
Pati pirmā pazīme, kas liecina, ka greipfrūtu vai citu augli nav vērts pirkt, ir iespiedumi un redzami pleķi.
“Ņemiet vērā arī krāsas maiņu un vispārēju blāvumu. Lai gan daži plankumi, skrāpējumi un sīkas bedrītes joprojām ir pieļaujami, jūs vēlēsities izvairīties no greipfrūtiem ar lieliem un brūniem plankumiem. Tas var nozīmēt, ka auglim jau ir redzamas bojājuma pazīmes un puve. Tas attiecas ne tikai uz greipfrūtu, bet arī uz citiem citrusaugļu dzimtas augļiem. Patiesībā šis ir viens no labākajiem veidiem, kā noteikt, vai tas nav sabojājies,” skaidro eksperte.
Viņa arī iesaka izvairīties no pilnīgi apaļiem greipfrūtiem, kas var nozīmēt, ka tie nav pietiekami nogatavojušies. Ideāli nobrieduša greipfrūta forma atgādina ovālu.
“Vēl viena pazīme, kam jāpievērš uzmanība, ir raupja un, iespējams, bieza āda. Tas varētu nozīmēt, ka tai ļoti trūkst mitruma, un nevienam nepatīk sauss greipfrūts,” piebilda Luna Regīna.